Купівля криптовалюти: де і як можна придбати цифрові гроші

5-28-2020
💵 Як купити криптовалюти в Україні — 2 способи | Na chasi

Популяризація криптовалюти у світі призвела до того, що все більше магазинів починають приймати цифрові платежі. За цифрові фінансові активи, одним з видів яких є криптовалюта, вже можна придбати практично все: від побутової техніки та електроніки до авіаквитків і коштовностей . У деяких країнах навіть вузи приймають оплату за навчання в біткойнах . Але поки обмін реальних товарів на цифрову валюту поширений переважно тільки в США і деяких країнах Європи. Російські компанії використовують даний вид платежів в значно меншому обсязі. І так буде продовжуватися до тих пір, поки оборот криптовалюти повністю не увійде в русло державного регулювання, а її курсова нестабільність не перестане бути такою приголомшливою.

Однак попит народжує пропозицію, і на цьому благодатному ґрунті як гриби після дощу ростуть криптовалютні біржі, криптовалютні консультанти і криптовалютні брокери різного ступеня компетентності, добросовісності та величини. Адже цифрова валюта — це не тільки засіб платежу, але також інструмент обміну і накопичення, активного і пасивного заробітку. Віртуальні криптовалютні біржі, на які з різних країн стікаються криптовалютні трейдери, служать майданчиками для укладення тисяч операцій по обміну цифровими валютами щодня. У зв’язку з цим гостро постала проблема безпеки бірж, де відбувається купівля/продаж тих же біткойнів, а відповідно — і безпеки «біткойн-гаманців». Попри великий потенціал практично будь-якої цифрової валюти, у багатьох людей виникає справедливе питання: які саме криптовалюти можна купити, а головне, як і де це зробити вигідно і безпечно.

Цифровий фінансовий актив — це майно в електронній формі, створене з використанням криптографічних засобів, до видів якого законодавство відносить криптовалюти і токени. Право власності на дане майно засвідчується шляхом внесення цифрових записів в розподілений реєстр цифрових транзакцій.

В рамках нашої статті поняття «цифровий фінансовий актив», «цифрові гроші», «цифрова валюта» та «криптовалюта» використовуватимуться як взаємозамінні, тобто як синоніми.

Яку криптовалюту купити і чому?

Ми звикли, що грошовий обіг у країні повністю контролюється органами влади — держава самостійно регулює обсяг грошової маси, встановлює обмеження та заборони на обіг валюти, порядок її руху. Тому практично всі грошові потоки знаходяться в руслі централізованого державного контролю.

Поява цифрових грошей пов’язують з намаганням створити децентралізований спосіб платежів між людьми. Це означає, що криптовалюта не залежить від політики і економіки держави, в якій відбувається її обіг. Ідея приваблива, як загальне братерство, рівність і комунізм, але настільки ж утопічна. Адже децентралізованим в нашому світі що-небудь може залишатися лише до тієї пори, поки це щось не знайде вплив і не стане серйозним інструментом вилучення великих доходів…

Криптовалюта у децентралізованій системі координат повинна обмінюватися за принципом готівкових грошей: одна людина віддає іншій грошові кошти — і на цьому угода закривається. І ніяких банків, інших посередників і контролю з боку влади. Ніхто не стягує відсотки за переклад, не вимагає дотримання умов і правил — це і є прояв повної децентралізації.

Тим не менш відсутність контролю з чиєю-небудь однієї сторони не тягне за собою безладний оборот цифрових грошей, як це багатьом може здатися. І обумовлено це особливостями технології блокчейн, одним з комерційних втілень якої є криптовалюта. Блокчейн як технологія «наділяє» цифрові валюти наступними властивостями:

  • Високий рівень безпеки . Неможливо зламати цифрові гроші або обманним шляхом впровадити шкідливий код. Криптовалюта створюється таким способом, що інформація про кожній монеті одночасно зберігається на мільйонах комп’ютерів користувачів. Тому потенційним хакерам доведеться отримати доступ відразу до всіх задіяних систем у світі, що в принципі неможливо. Звичайно, мова не йде про сайти для покупки кріптовалюти і гаманцях, які являють собою програмний код. Зловмисники можуть вкрасти цифрові засоби з таких ресурсів, але фактично це буде простий переклад з одного місця зберігання до іншого. Реальну ж валюту будь-якої держави, як ми всі знаємо, злочинці часто підробляють.
  • Анонімний оборот . При укладанні угод з криптовалютою вам необов’язково вказувати детальну інформацію про себе, направляти копії паспортів і показувати всій мережі свої дані. Користувачі самостійно вирішують, яку інформацію вказати.
  • Відсутність державного забезпечення. У зв’язку з тим, що криптовалютна грошова маса генерується виключно самими користувачами, вона не забезпечується золотим запасом держави або іншими видами забезпечення. Її успішність і швидкість розповсюдження залежить тільки від популярності серед користувачів.
  • Прозорий обіг. На відміну від реальної валюти цифрові монети містять інформацію про те, в яких операціях використовувалося засіб платежу з моменту його появи. Ця особливість цифрових грошей руйнує міф про повністю анонімному використанні криптовалюти в незаконних оборудках.

Популярність криптовалютного ринку стала причиною активного випуску нових монет. На поточний момент нараховується декілька тисяч видів цифрових валют, багато з яких відрізняються тільки назвою, будучи клонами. Чим більше людей зацікавлені в використанні монети і її видобутку (майнингу), тим вона популярніше, а значить, дорожче. На популярність криптовалюти впливає також і можливість її впровадження в інші сфери життя: наприклад, використання в окремому секторі народного господарства (зокрема, фінансовому, медичному, оборонному) для розрахунків, виконання смарт — контрактів та ведення цілісної статистики.

Численні інтернет-ресурси створюють рейтинги популярності криптовалюти та оновлюють їх мало не в режимі реального часу. Тому дізнатися, яку криптовалюту вигідно купити сьогодні, — не складе труднощів. Так чи інакше, вже сформувався список цифрових грошей, які стабільно популярні серед користувачів завдяки своїй надійності та інвестиційного потенціалу. Цей перелік не можна назвати закритим — на думку експертів незалежної аналітичної компанії BitTelelgraf INC, в недалекому майбутньому в нього можуть потрапити навіть новачки: Tkeycoin DAO, Crowd Machine і Epc Coin.

  • Біткойн. Для багатьох користувачів біткойн залишається найкращою криптовалютою для покупки, будучим флагманом з загальної ринкової капіталізації та рівня ліквідності [5] . Це пов’язано з тим, що біткойн займає велику частку криптовалютного ринку, а також має високий інтерес до себе з боку користувачів.
  • Лайткоїн — свого роду цифрова копія біткойна з аналогічним набором можливостей. Незважаючи на значно меншу капіталізацію і вартість, лайткоїн популярний серед користувачів [6] .
  • Эфириум (ефір). Впевнено займає місце в списку лідерів за загальною ринковою капіталізацією і зацікавленість у користувачів. Завдяки відкритому коду та можливості використання для розробки додатків, безліч державних структур і приватних виробничих гігантів використовують у своїй діяльності рішення, розроблені на платформі эфириума [7] .
  • Деш . Цифрова валюта з відкритим кодом, при створенні якої особлива увага приділялася анонімності та безпеки транзакцій. Спочатку ця криптовалюта мала інші назви: «XCOIN» і «Darkcoin».

Рішення про те, яку криптовалюту купити зараз, залежить від бажаного способу її використання. Для розробки власних програмних рішень підійде криптовалюта з відкритим кодом, а для спекулятивної торгівлі на біржах краще використовувати найбільш ліквідну. Але залишається вирішити головне: як купити і де зберігати криптовалюту.

Купівля криптовалюти: з чого почати?

Після того як ви визначилися з видом криптовалюти, варто задуматися про вибір криптогаманця для її зберігання. Щоб зрозуміти, навіщо він потрібен і які функції виконує, необхідно знати спосіб появи криптовалюти та її зв’язок з технологією блокчейн.

Ми звикли, що гроші завжди мають речовий вираз. Будь-яка купюра може перебувати тільки у однієї особи, і саме він буде фактичним володарем. З криптовалютою ситуація виглядає інакше. По своїй сутності криптовалюта — це цифровий запис, що зберігається в Мережі. Криптогаманця являє собою унікальний код, який є ключем до отримання цього запису.

Цифровий запис — це інформація про цифрових фінансових активах.