Міфи і реальність навчання за кордоном

6-16-2018

Але, на жаль, навколо навчання за кордоном, виникла велика кількість міфів, які не дозволяють майбутнім студентам йти за своєю мрією. Розглянемо кожен міф докладно. Пропоную вибрати учеба в Швейцарии

Міф №1 – Це занадто дорого: Так, насправді навчання в ряді країн: велика Британія, США, Канада та деяких інших країнах буде коштувати дуже дорого. Але досить багато країн пропонують безкоштовне або бюджетне навчання в державних ВУЗах. В Європі це: Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Італія, Іспанія, Норвегія, Польща, Словаччина, Фінляндія, Франція, Чехія. У деяких з цих країн навчання зовсім безкоштовне (Греція, Чехія, Німеччина), у деяких за семестр сплачується невеликий внесок (Австрія, Франція, Іспанія), але ціна навчання на 1 рік не буде перевищувати 1500евро в самих «дорогих» ВУЗах. Однак, треба розуміти, що бюджетне навчання в європейських університетах ведеться, як правило, на місцевому мовою.

Міф №2 – Це дуже складно: Якщо Ви не плануєте вступати в Оксфордовський або Кембриджський університети, то вступити в західний університет цілком реально. Є велика кількість хороших і якісних Вузів з лояльними вимогами. Що стосується вимог надходження, то вони цілком чітко перераховані на сайті кожного Вузу. Абітурієнту потрібно буде докласти стандартний список документів і в деяких випадках мати мовний сертифікат IELTS, TOEFL, TestDaF, DALF. Часто можна пройти інтерв’ю з приймальною комісією по скайпу. Крім того, існує велика кількість спеціалізованих компаній, які допоможуть з пошуком потрібного Вузу, факультету, допоможуть зібрати і перекласти документи і зарахувати кандидата в кілька університетів за його вибором. Таким чином, Ви не отримаєте відмову через випадкової помилки.

Міф №3 – Необхідно знати кілька мов: Ви можете їхати вчитися за кордон зі знанням тільки англійської мови (якщо Ви вибираєте навчання англійською). Але також Ви можете їхати без знань будь-яких мов, оскільки багато країн пропонують підготовчі курси для іноземців, де обов’язково студенти будуть вивчати місцеву мову.

Міф №4 – Це тільки для молодих: У Європі середній вік студента вище, ніж у Росії, тому не варто боятися вікових обмежень. Особливо це стосується магістратури.

Міф №5 – Це тільки для розумних: Багато хто думає, що за кордоном можуть навчатися тільки «відмінники». Насправді оцінки в атестаті не відіграють такої вже великої ролі. За кордоном вчаться не стільки розумні, скільки цілеспрямовані люди.