Міфи і реальність навчання за кордоном

Але, на жаль, навколо навчання за кордоном, виникла велика кількість міфів, які не дозволяють майбутнім студентам йти за своєю мрією. Розглянемо кожен міф докладно. Пропоную вибрати учеба в Швейцарии

Міф №1 – Це занадто дорого: Так, насправді навчання в ряді країн: велика Британія, США, Канада та деяких інших країнах буде коштувати дуже дорого. Але досить багато країн пропонують безкоштовне або бюджетне навчання в державних ВУЗах. В Європі це: Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Італія, Іспанія, Норвегія, Польща, Словаччина, Фінляндія, Франція, Чехія. У деяких з цих країн навчання зовсім безкоштовне (Греція, Чехія, Німеччина), у деяких за семестр сплачується невеликий внесок (Австрія, Франція, Іспанія), але ціна навчання на 1 рік не буде перевищувати 1500евро в самих «дорогих» ВУЗах. Однак, треба розуміти, що бюджетне навчання в європейських університетах ведеться, як правило, на місцевому мовою.

Міф №2 – Це дуже складно: Якщо Ви не плануєте вступати в Оксфордовський або Кембриджський університети, то вступити в західний університет цілком реально. Є велика кількість хороших і якісних Вузів з лояльними вимогами. Що стосується вимог надходження, то вони цілком чітко перераховані на сайті кожного Вузу. Абітурієнту потрібно буде докласти стандартний список документів і в деяких випадках мати мовний сертифікат IELTS, TOEFL, TestDaF, DALF. Часто можна пройти інтерв’ю з приймальною комісією по скайпу. Крім того, існує велика кількість спеціалізованих компаній, які допоможуть з пошуком потрібного Вузу, факультету, допоможуть зібрати і перекласти документи і зарахувати кандидата в кілька університетів за його вибором. Таким чином, Ви не отримаєте відмову через випадкової помилки.

Міф №3 – Необхідно знати кілька мов: Ви можете їхати вчитися за кордон зі знанням тільки англійської мови (якщо Ви вибираєте навчання англійською). Але також Ви можете їхати без знань будь-яких мов, оскільки багато країн пропонують підготовчі курси для іноземців, де обов’язково студенти будуть вивчати місцеву мову.

Міф №4 – Це тільки для молодих: У Європі середній вік студента вище, ніж у Росії, тому не варто боятися вікових обмежень. Особливо це стосується магістратури.

Міф №5 – Це тільки для розумних: Багато хто думає, що за кордоном можуть навчатися тільки «відмінники». Насправді оцінки в атестаті не відіграють такої вже великої ролі. За кордоном вчаться не стільки розумні, скільки цілеспрямовані люди.