Морське транспортування

6-8-2020

Морське транспортування-є одним з найдавніших варіантів переміщення товарів і людей, який не втратив своєї актуальності в даний час. З усіх існуючих в стародавні часи засобів переміщення товарів, ТІЛЬКИ кораблі (які, звичайно ж, сильно змінилися з того часу) продовжують працювати на морських і річкових шляхах світу. Також хочемо порекомендувати почитати плюси морських перевезень на сайті http://prozak.info/Novini-partneriv/Preimuschestva-ispol-zovaniya-morskih-kontejnernyh-perevozok

Транспортування вантажів морським транспортом. Особливості поставки
Незважаючи на стрімкий технологічний прогрес, транспортування вантажів морським транспортом успішно витримує конкуренцію з такими сучасними засобами переміщення, як трубопроводи або літаки. У чому причина такого довголіття? Здавалося б, що будівництво нафтопроводів повинно було знизити актуальність водного транспорту, але морська транспортування нафти як і раніше займає важливе місце в міжнародній економіці. Актуальність судів різного типу підтверджують наступні статистичні дані:

1) Морська транспортування різних товарів і сировини в загальному світовому вантажообігу займає більше 60%;

2) транспортування вантажів морським транспортом і перевезення пасажирів суднами-це 90% всього обсягу міжнародних перевезень;

3) Морська транспортування – без перебільшення кращих варіант трансконтинентального транспорту для провідних країн. Наприклад, на частку Сполучених Штатів припадає 90% перевезень, а для Японії і Великобританії ще більше-98%;

4) для багатьох світових держав морське транспортування є основною галуззю економіки, що зв’язує з усім світом (Японія, Нова Зеландія, Австралія, Індонезія і т. д.);

5) транспортування вантажів морським транспортом служить єдиним варіантом доставки товарів на деякі території;

6) вихід до моря з облаштованими портами є у більшої половини світових держав (120 країн);

7) Морська транспортування може використовуватися для всіх категорій вантажів – рідких, сипучих, наливних, крихких, твердих і товарів, що вимагають дотримання особливого режиму при переміщенні;

8) середня дальність морських перевезень набагато вище, ніж у інших видів транспорту. Сьогодні вона становить близько 3,5 тис. км.

9) близько 80% міжнародних зовнішньоторговельних відносин обслуговує транспортування вантажів морським транспортом;

Основні переваги переміщення вантажів морськими суднами:

 • Порівняно з повітряними, трубопровідними, ЖД і автомобільними видами перевезень морське транспортування судном відрізняється більш низькою собівартістю.
 • Новітні технології, сучасна конструкція судна, а також розробки в області виробництва пристроїв для навантаження/вивантаження вантажів в порту забезпечують зниження кінцевої ціни морського транспортування. Частка вартості навантаження товарів на судно і вивантаження його в порту в загальному обсязі ціни перевезення знизилася з 11 до 2%.
 • Будівництво великогабаритних суден сприяє підвищенню їх вантажопідйомності, що знижує собівартість транспортування морським судном.
 • Жоден інший вид транспорту не може зрівнятися з морським судном по вантажопідйомності і місткості товарів для транспортування.
 • У випадках, коли габарити морського судна не дозволяють йому підійти до певного порту, інноваційні технічні рішення дають можливість швидко розвантажувати судно на рейді або у відкритому морі.
 • Єдині нормативи, які розроблені щодо проектування та будівництва морського судна дозволяють прискорити розвантаження/навантаження в порту.
 • Вантажні контейнери на борту морського судна забезпечують збереження вантажів під час транспортування.
 • Згідно зі статистикою, морське транспортування відрізняється найнижчим відсотком втрати або псування вантажу в результаті аварій або стихійних лих (від 1 до 1,5%).
 • Транспортування вантажів морським судном — найбільш ефективні варіант переміщення товарів між різними континентами.

Морська транспортування вантажів має свої недоліки, які виражаються в наступному:

 • Морська транспортування відрізняється найнижчою швидкістю перевезень. При цьому на тривалість переміщення товарів морським судном більше впливає не швидкість самого судна, а час, необхідний для навантажувальних робіт в морському порту. Прискоренню морських перевезень сприяють технології мультимодальних перевезень.
 • Складний в технологічному плані процес навантаження / розвантаження;
 • Високий ступінь залежності від погодних і кліматичних умов. Морська транспортування може сильно сповільнюватися або навіть припинятися під впливом природних факторів.
 • Транспортування вантажів морським транспортом відрізняється від інших видів перевезень залежністю від пропускних характеристик каналів.
 • Починаючи з найдавніших часів, існує загроза для морських транспортувань з боку піратів.
 • Морська транспортування вимагає високих інвестицій. Будівництво сучасного судна-досить дорогий процес.
 • Кріплення і упаковка вантажу для морського транспортування повинні здійснюватися за суворими правилами.
 • Низька частота вантажовідправок.