Що таке біткоіни

8-23-2021

 

Що таке криптовалюта та як торгувати Біткоінами на ринку Форекс

Біткоіни-найпопулярніша криптовалюта в світі.  Займає 1 місце в рейтингу за ринковою капіталізацією, за даними порталу coinmarketcap. Ціна 1 біткоіни в 2017 злетіла до 20 000$, але через кілька років знизилася майже в 2 рази. Зараз біткоіни коштує близько 52 000$. Також хочемо вам порекомендувати перейти на сайт і дізнатися про курс криптовалюти.

 

Що таке біткоіни

Біткоіни-цифрова валюта, створена в 2009 році. На відміну від державних валют, біткоіни створюється, поширюється, продається і зберігається з використанням децентралізованої системи, яка заснована на блокчейне. З технічного боку біткоіни-це програмне забезпечення, набір протоколів і процесів.

Кожен учасник системи має прозорий доступ до транзакцій з використанням біткоіни. При цьому кожна транзакція перевіряться величезною кількістю обчислювальних потужностей. Підробка записів в такій системі стає неможливою за рахунок технології блокчейна.

Образно кажучи, блокчейн являє собою набір блоків. У кожному блоці зберігається набір транзакцій. На всіх комп’ютерах, які входять в систему, зберігаються копії ланцюжків з блоками. Кожен раз ці копії звіряються.

Щоб зламати систему, зловмиснику потрібно використовувати 51% обчислювальної потужності, що становить біткоіни. Станом на січень 2021 року, біткоіни має близько 12000 вузлів, що робить атаку малоймовірною.

Як добувають біткоіни

Процес видобутку біткоіни називають майнінг. Майнінг можна порівняти з видобутком золота. І в тому, і в іншому випадку знадобиться обладнання і багато енергії. Щоб добути біткоіни, потрібно вирішити обчислювальну головоломку. При цьому складність головоломок постійно збільшується.

Головоломки вирішують, щоб підтримувати реєстр транзакцій. Той комп’ютер, якому вдалося це зробити, отримує в якості винагороди невелику кількість біткоіни.

Чому біткоіни має цінність

У порівнянні з іншими типами грошей, біткоіни не регулюється будь-яким банком, не схильний до інфляції. За транзакції система не стягує відсотки, як це роблять електронні гаманці.

Якщо порівнювати біткоіни з державними валютами, можна виділити 6 відмінностей:

  • дефіцит. Коли біткоіни був запущений в 2009 році, його розробники обмежили в протоколі поставку токенов 21 мільйоном. Кожні 4 роки швидкість появи нових токенов скорочується в 2 рази. Поточна пропозиція біткоіни становить 18 мільйонів.
  • подільність. Біткоіни ділиться до 8 одиничних знаків. Це допомагає розподіляти окремі одиниці біткоіни по всій світовій економіці.
  • корисність технології. Біткоіни заснований на блокчейне. Блокчейн дозволяє виконувати транзакції безпечно і прозоро. За рахунок цих якостей блокчейн використовують і в інших областях.
  • транспортабельність. Біткоіни можна переводити контрагентам за кордоном за кілька хвилин, незалежно від розміру транзакції. Міжнародні перекази звичайної валюти зазвичай займають більше часу і грошей.
  • довговічність. Наприклад, доларову банкноту можна порвати або спалити. Цифрова форма оплати ж не схильна до фізичного збитку і ніяк не залежить від банків.
  • неможливість підробки. За рахунок тієї ж децентралізації біткоіни неймовірно складно підробити. Для цього потрібно вивести з ладу роботу всіх учасників мережі біткоіни.