Що таке хостинг

12-10-2020

 

Хостинг-це послуга зберігання і відвантаження вашого сайту відвідувачам. Послугу надають спеціальні компанії-хостери: вони як би здають вам в оренду місце на своїх серверах, щоб на цьому місці працював ваш сайт.

Для хостингу можна використовувати і домашній комп’ютер, але тоді він повинен працювати цілодобово, до нього повинен бути підведений безперебійний інтернет і повинні бути встановлені спеціальні серверні програми. А якщо у вас щось серйозне, то потрібен захист від хакерських атак і досить потужний комп’ютер, щоб витримувати тисячі відвідувачів одночасно. Також рекомендуэмо  Бесплатный хостинг для WordPress  

Звичайній людині все це організувати складно, тому ми будемо використовувати хмарний хостинг — віртуальне виділений для нас простір на сервері якоїсь організації. Вона бере на себе всі питання по доступності сайту і безпеки, дає нам місце для зберігання файлів, а ми за це платимо.

Найчастіше вартість простого хостингу становить від 100 до 200 рублів на місяць, а якщо заплатити відразу за рік, вийде ще дешевше.

Сервісів хостингу в інтернеті набагато більше, ніж реєстраторів доменів, тому проблем з вибором відповідної ціни і умов немає. Історично склалося, що автор цієї статті користується хостингом spaceweb, тому далі все буде на прикладі цього сервісу.

Коли ви зберігаєте свій сайт у хостера, фізично ваші файли зберігаються на якомусь комп’ютері, підключеному до інтернету. Але де він? де та фізична залізяка, на якій лежать ваші дані?

Зазвичай так:

Є компанія-хостер-це юрособа, в якій працюють менеджери, продажники і, головне, інженери.

У компанії-хостера у власності або оренді кілька десятків серверів. На них і працюють наші сайти. На кожному такому самостійному комп’ютері може зберігатися кілька сотень і навіть тисяч сайтів, в залежності від потужності і системних вимог.

Всі ці сервера стоять в спеціальній шафі-стійці в дата-центрі. Дата-центр — це спеціальне підприємство, яке надає великим іт-компаніям послугу розміщення серверів. У дата-центрі багато електрики, власні резервні генератори, жирний канал зв’язку, божевільне охолодження і строгий пропускний режим, щоб ніхто, крім поліції і місцевих інженерів, не зміг доторкнутися до серверів. Там же роблять регулярні резервні копії, постійно оновлюють обладнання і всіляко дбають про те, щоб з даними нічого не сталося.

Крім вашого сайту в стійці будуть жити тисячі інших сайтів, а в одному дата-центрі цих сайтів можуть бути сотні тисяч і мільйони.

Коротше, відповідь: коли ви розміщуєте файли на хостингу, фізично вони зберігаються на комп’ютері, вкрученому в стійку в якомусь дата-центрі. Сам дата-центр може стояти десь в росії, а може і в будь — якій частині світу-інтернету все одно, де стоїть твій сервер.

Припустимо, ви принципово не хочете платити хостерам за те, що у вас і так є на комп’ютері. Можна спробувати запустити веб-сервер і у себе. Що для цього має статися:

  • проста частина-встановити і запустити сам сервер. Наберіть в яндексі apache + ваша операційна система. На mac os для запуску сервера потрібно в терміналі просто набрати sudo apachectl start.
  • дещо складніше-навчити сервер відгукуватися на потрібні вам запити, наприклад, при запиті потрібної адреси сайту. Для цього потрібно буде налаштувати штуку під назвою virtual hosts — віртуальні хости. Нічого складного, але доведеться пошукати.
  • рано чи пізно виникне питання, як зробити сайт видимим за межами вашого комп’ютера. І для початку потрібно буде забезпечити потік сигналу: щоб у вашого комп’ютера був видимий з «великого інтернету» ip-адреса.
  • нарешті, потрібно буде приклеїти до вашого видимого в інтернеті ip-адресою доменне ім’я, щоб браузери знали, куди до вас йти.