Водостічна система — як правильно вибрати

4-10-2018

Багато хто недооцінюють ту роль, яку відіграють водостічні системи для всього будинку. Водосточка дозволяє воді організовано спускатися з даху, не допускаючи надмірного зволоження фундамент і стін, продовжуючи його термін служби. Без правильно організованої водостічної системи, Ви отримаєте потоки води, яка буде затоплювати фундамент, поступово руйнуючи його. Тому до вибору і монтажу водостічної системи слід підходити з розумом. Рекомендую замовити водосточные системы

Які водостічні системи бувають?

Сучасні водостічні системи найчастіше розрізняють за матеріалом, з якого вони виготовлені. Так, пластикові водостічні системи коштують дешевше, відрізняються легким вагою і стійкістю до корозії, проте можуть пошкодитися під час експлуатації і зажадати заміни. Більш дорогі металеві водостічні системи набагато міцніше і довговічніше, чудово підходять для покрівель з металочерепиці. Крім відмінностей в матеріалі, існує два варіанти форми водостоку: круглий і прямокутний профіль, вибір форми якого визначається уподобаннями споживача. Які водостічні системи вибрати?

Вибирати водостічні системи можна в залежності від того, яка покрівля Вашого будинку. Так, якщо покрівельне покриття – металочерепиця або покрівельний профнастил, металеві водостічні системи стануть, мабуть, ідеальним варіантом. Ще краще, якщо водостік і покрівля будуть від одного виробника. Це спростить монтаж і забезпечить ідеальне поєднання покрівлі та водостоку. Якісний металевий водостік практично позбавлений недоліків. Звичайно, метал при постійному контакті з водою може піддаватися корозії, однак сучасні водостічні системи, наприклад відомої марки Grand Line, мають спеціальне захисне покриття, яке подовжує термін служби водостоку.

Для м’якої покрівлі або інших покрівельних матеріалів можна вибирати та пластикові водостоки. Пластикові водостічні системи не бояться корозії, легкі в транспортуванні і монтажі завдяки малій вазі. Правда в регіонах з великими добовими перепадами температури пластик може руйнуватися через лінійного розширення при температурних коливаннях.

Недолік пластика — лінійне розширення від температурних коливань. Тому фахівці не рекомендують використовувати пластикові водостоки у регіонах з великими добовими перепадами температури. Важливо враховувати й естетичну функцію водовідведення. Сучасні металеві водостоки з покриттям забарвлюються в колір покрівельного матеріалу. Пластикові водостоки теж пропонують вибір кольорів. Варто зазначити, що важливо не тільки правильно вибрати тип водостоку, але і укомплектувати водостічні системи всім необхідним. Відсутність якого-небудь невеликого елементу може призвести до порушення технології монтажу та необхідності знову їхати в магазин. Наші фахівці ретельно прорахують всі необхідні елементи для водостоку, щоб Ви могли не турбуватися про безпеку Вашого будинку.