Як вибрати активне обладнання для оптичних мереж!!!!

7-24-2019

Найважливішим параметром при виборі оптичного рефлектометра є набір його робочих довжин хвиль. Звичайно, чим більше робочих довжин хвиль – тим краще. Однак кожна нова довжина хвилі – це подорожчання приладу, відповідно необхідно підбирати прилад тільки з тими характеристиками, які потрібні в роботі.

Причому якщо одномодовий кабель (SM) вимірюється кожен день, а діагностика багатомодового (MM) необхідна один – два рази на рік, варто задуматися, чи потрібно купувати прилад для діагностики одномодового і багатомодового волокна. Можливо для діагностики коротких ділянок багатомодового кабелю буде достатньо і візуалізатора пошкоджень. Разом з тим більш універсальними є модульні рішення на базі платформ ДЕПС. В них можна встановлювати різні модулі рефлектометров, вимірювачів потужності, аналізаторів спектру і т. Причому додаткові модулі можна замовити і в ході експлуатації. Найчастіше використовуються прилади з підтримкою обох довжин хвиль, але для здешевлення конструкції поставляються і з однією довжиною хвилі, наприклад, лише 850 нм.

Так само як і в попередньому випадку, можливе застосування рефлектометра і з однією довжиною хвилі, однак у цьому випадку буде неможливо ідентифікувати макро вигини волокна, які виглядають на рефлектограмме так само як і зварні з’єднання, але найчастіше вносять великі втрати. Більш детально макро вигини описані в статті . (Більш докладно PON технологія описана в статті , коли його загасання починає збільшуватися. Причому підвищення загасання буде різним на різних довжинах хвиль. Ця довжина хвилі обрана тому, що знаходиться поза межами діапазону робочих довжин PON мережі. Фільтр має в цьому випадку дуже важливе значення – він не пропускає в прилад сигнали, які передаються в PON, що власне і дозволяє проводити її діагностику. На що вони розраховують, для автора залишається загадкою.
Варто також відзначити, що сигнал, що розповсюджується у волокні на різних довжинах хвиль – по різному згасає, тому при однаковій потужності лазера на різних довжинах хвиль рефлектометр може мати різний динамічний діапазон.