Як вибрати металочерепицю

3-9-2021

Недосвідченій людині може здаватися, що всі черепиці практично однакові і відрізняються тільки кольором фарбування. Цим користуються продавці, але на ділі є ризик купити матеріал, який через рік вигорить, усіється тріщинами або ж залишиться без зовнішнього захисного шару з оголеним металом. Деякі черепиці незабаром починають гнутися або покриватися корозією. А якісний матеріал повинен служити десятиліттями, довго не втрачаючи свій зовнішній вигляд і властивості. Хочемо порекомендувати замовити металлочерепица на сайті по найкращій ціні та високої якості .

Прийшовши в магазин, ви повинні звернути увагу на 4 основних критерії:

До додаткових умов відносяться форма, текстура, кольори матеріал, гарантія на нього і репутація виробника. Розберемо ці критерії докладно.

Розуміння, як вибрати металочерепицю для даху, починається з уміння визначити товщину листа. У продажу є черепиця товщиною від 0,4 до 0,9 мм.тонкі черепиці коштують помітно дешевше. Але купувати лист з мінімальною товщиною не рекомендується, інакше ризикуєте купувати нові листи щорічно.

На тонкому аркуші з’являються вм’ятини навіть від падіння гілки середнього розміру. Якщо дерева поруч з вашим будинком не ростуть, це теж не привід економити. Перший же град здатний знищити дах повністю. А труднощі з тонкими листами починаються ще на етапі монтажу, тому що тонкий покрівельний матеріал легко зіпсувати.

Рекомендуємо брати з собою в магазин власний мікрометр. Поширена ситуація, коли інформація на упаковці черепиці не відповідає дійсності. При заявлених 0,5 мм, товщина покрівельного матеріалу може виявитися менше на цілий міліметр. Небезпека опинитися обдуреним підвищується на ринку.

Найкращим співвідношенням ціни-якості для використання матеріалу в звичайних умовах буде товщина листа 0,5 — 0,7 мм.якісно виконаний монтаж з такою черепицею дозволить забути про ремонт на 10-15 років.

Якість покрівельного матеріалу-це друге, на що слід звернути увагу, коли вирішуєш, як вибрати металеву черепицю. Термін служби багато в чому залежить від того, наскільки якісна сталь використовувалася при його виготовленні. Великі товаровиробники застосовують 3 види сталі:

Якщо вибір припав на європейську сталь, то в якості виробу сумніватися не потрібно. Європейські листи виготовляються за стандартами євросоюзу. Матеріал не з дешевих, але ціну свою виправдовує.

Сталь з азії дешевше конкурентів. Але і якістю володіє незрівнянно гірше. Ціна азіатських листів приваблює не тільки покупців, але і невеликих виробників. В результаті російські прилавки у свій час заполонили листи з дешевої сталі. Через низьку якість продукції, попитом вони не користувалися. До сих пір є небезпека нарватися на підробку, так як іноді азіатські листи видають за європейські або вітчизняні. Щоб не купити черепицю з низькоякісним листом, попросіть у продавця сертифікат. У хорошої фірми він додається до черепиці. У ньому прописуються параметри покрівельного матеріалу і виробник.

Як вибрати металочерепицю для покрівлі і де? рекомендуємо шукати на великих торгових точках. Ринки і дрібні контори орієнтуються на покупців з невеликим бюджетом. Тому і закуповують дешеві покрівельні матеріали.

Виробники металочерепиці для виготовлення матеріалів використовують 3 види листів:

З сталевого оцинкованого листа виготовляють більшу частину черепиці. Товщина листа зі сталі варіюється в діапазоні 0,45 — 0,9 мм.але в магазинах рідко знаходиться черепиця товщі 0,6 мм. Сталь покривають цинком, щоб захистити її від корозії. А шари полімеру не тільки надають йому гарний зовнішній вигляд, але і підвищують опір матеріалу до несприятливих зовнішніх факторів в цілому. Переплативши, можна обзавестися черепицею, покриту алюцинком. Такий лист прослужить ще довше.

Листи з алюмінію не іржавіють. Тому навіть пошкодження захисного полімерного шару не призведе до появи іржавих плям. Черепиця з алюмінієвим листом важить помітно менше листа зі сталі. За рахунок легкості процес монтажу стає простіше. Алюміній покривають захисний кольоровий шар. Він надає листу підвищений захист і прикрашає зовнішній вигляд. Товщина матеріалу не менше половини міліметра і не більше 0,7 мм. У матеріалу один умовний мінус-висока вартість.

Якщо ви хочете дізнатися, як вибрати металочерепицю для даху, то зупиніться на матеріалі з мідного листа. За всіма параметрами вона перевершує попередніх опонентів. Товщина варіюється від 4 до 5 мм. Листи з міді не покривають додатковим шаром. Матеріал стійкий до зовнішніх факторів і має гарний зовнішній вигляд. Металочерепиця з міді не покривається іржею. Але з плином часу на ній з’явиться патина. Це наліт зеленого відтінку. Деякі покупці набувають листи з міді заради нього, так як він надає даху чарівність. Крім декоративних властивостей, патина-це природний захисний шар від зовнішніх небезпечних явищ. Недолік такий же, як і у алюмінієвого листа. Ціна матеріалу з міді ще вище.

Щоб додатково захистити сталевий лист від зовнішніх агресивних факторів, його покривають цинком. Оцинкований шар найбільш поширений за рахунок співвідношення ціни-якості. Оцінювати якість шару потрібно по його товщині. Чим він товщі, чим вище у листа захисні характеристики. Від нього ж залежить термін служби. Товстий шар довше протистоїть появі іржі на аркуші.

Щоб оцинкувати лист, його опускають в розплавлений цинк на певний час.

Звичайна товщина оцинковувального шару дорівнює 275 г/м2. Металочерепиця з шаром такої товщини є матеріалом першого класу. Її відносять до стандартної і преміальної категорії. Купівля матеріалу першого класу дозволить пару десятків років не турбуватися про цілісність даху. Якщо товщина оцинковувального шару 220 г/м2 і менше, то це металочерепиця другого класу. Її відносять до бізнес-категорії, і вона не так довговічна, як черепиця з металу першого класу. Товщини шару 142,5 г/м2 і менше недостатньо для тривалої експлуатації даху будинку.

Хороший шар захистить лист від подряпин, падаючих гілок і навіть граду. Але остерігайтеся різати профільні листи шлифмашинкой. Матеріал погано переносить високі температури. Через вплив шліфмашини він може втратити частину захисних характеристик.

1 підручними засобами перевірити товщину захисного покриття не вдасться, а написані виробником характеристики іноді виявляються невірними. Щоб знизити ризик покупки низькоякісного матеріалу, купуйте товар у перевіреного виробника з хорошою репутацією. Європейський матеріал з 99% ймовірністю не підведе в якості. Купуючи російську металочерепицю, орієнтуйтеся на великого виробника. Якщо виробник не вказаний, високий ризик купити черепицю з азіатського металу зі слабким покриттям. Дах з подібного матеріалу не прослужить десятиліття.

Якщо ви не ставите питанням, як вибрати красиву міцну металочерепицю для даху, то ознайомтеся з захисно-декоративними покриттями. Вартість черепиць з металу безпосередньо залежна від них. Щоб підібрати потрібно покриття, розберіться з їх видами і характеристиками.

Ринок пропонує 7 покриттів:

Поліестером-популярний матеріал для покриття металочерепиці, так як його вартість не висока. Використовується для листів, чия товщина варіюється від 25 до 27 мкм. Захисні властивості матеріалу не дуже хороші, тому не рекомендується купувати його, якщо взимку у вашій області випадає багато опадів. А ось на сонці поліестер не вигоряє. І корозії не схильний. Термін експлуатації досягає п’ятнадцяти років.

Матовий поліестер візуально схожий на попереднє покриття. Але за рахунок тефлону його захисні властивості помітно вище. Тому черепиця з ним підійде для регіонів з рясними опадами в зимовий час. Стандартна товщина шару — 35 мкм. Термін експлуатації досягає до 15 років.

Пластизол виготовляють на основі полівінілхлориду. Його наносять значним шаром в 200 мкм. З такою черепицею можна не турбуватися про механічні пошкодження. Але захисні властивості від атмосферних явищ у нього слабкі. Пластизол вигорає на сонці, втрачає захисні властивості від високих температур. Матеріал не витримує вище + 60 градусів. Матеріал не підійде, якщо будинок будується в південній області з підвищеною температурою.

Пурал має відмінні захисні характеристики. Він нечутливий до механічних пошкодженням, справляється з високими і низькими температурами, стійкий доУльтрафіолетові промені. За рахунок своїх властивостей черепицю з цим покриттям можна встановлювати в будь-якій області. Пурал наносять шаром 50 мкм.