Як вибрати змішувач для ванної, кухні, ванни і раковини – думка фахівця

Багато будівлі і споруди, будь то аеропорти або стадіони, офіси або лікарні, приватні котеджі або багатоквартирні будинки, оснащуються системами холодного та гарячого водопостачання, які в точках розбору з’єднуються змішувачами. Завдяки управлінню цими виробами користувачі отримують воду з заданими параметрами тиску, температури і навіть порції. Виготовляються пристрої багатьма компаніями, причому різних конструкцій і принципів роботи, до того ж з різних матеріалів під будь-які сантехнічні прилади. Не дивно, що знайти на ринку дві абсолютно однакові моделі непросто. Висновок напрошується сам собою: вибирати змішувач потрібно зі знанням справи – перед покупкою потрібно враховувати безліч нюансів. Рекомендую купити смесители Grohe

Кращі з виробників у цьому сегменті є наступні компанії:

1. Grohe

2. WasserKRAFT

3. Hansgrohe

4. Jacob Delafon

5. Lemark

Деяким покупцям, щоб придбати потрібний товар, може вистачити назв перерахованих брендів. Але не завжди їх буде достатньо для визначення саме того приладу, який підійде найкращим чином. Для більш посидючих споживачів, охочих отримати максимум корисної інформації і вибрати конкретну модель, рекомендується прочитати рейтинг кращих змішувачів.

Види змішувачів
Типи змішувачів по пристрою і принципу роботи
Сучасні прилади, в яких перед подачею води змішуються її холодна і гаряча складові, відрізняються між собою різними ознаками, у тому числі способом управління, що залежить від конструкції та принципу функціонування.

Однозахватним змішувачі
odnozahvatnii smesitel

Однозахватним змішувачі складаються з рукоятки, корпусу, виливу і картриджа. Управляються вони з допомогою важеля однією рукою: круговими рухами вліво/вправо – для налаштування температури рідини; вгору/вниз – для підвищення/зниження напору. При впливі на захоплення переміщається керамічна пластина з вирізами або металевий кулька з отворами, в результаті звужуються і розширюються пропускні канали і, як наслідок, виконується регулювання параметрів.

Переваги:

зручність в експлуатації – однією рукою швидко виставляються температура і тиск;
в результаті швидкої настройки економиться вода;
простий монтаж;
тривалий термін експлуатації;
дизайнерське різноманітність.
Недолік:

при поганій якості води з ладу нерідко виходить картридж – іноді доводиться міняти не тільки елемент, але і весь прилад – в такому разі завбачливо встановлюється фільтр грубого очищення.
2-вентильні кран-букси
dvuhventilnii smesitel

Своїх покупців мають і 2-вентильні кран-букси. Випускаються вони у двох виконаннях: класичному – зі зворотно-поступальним механізмом і гумовою або силіконовою прокладкою; сучасний – з круглими керамічними пластинами, верхня з яких при повертанні регулює розмір отвору нижньої. Основна відмінність між версіями – в першому випадку для повного відкриття/закриття крана знадобиться багато обертів, у другому – менше одного (чверть або половину).

Переваги:

сучасна модель: безшумність функціонування; довгий термін експлуатації при роботі з чистою водою; швидке регулювання потоку – поворот на 180° займає частки секунди;
класична модель: невибагливість до якості рідини; надійність металевого механізму; висока ремонтопридатність – заміна прокладки не становить особливої праці; невелика ціна.
Недоліки:

сучасний прилад: чутливість до води з домішками – робота з неякісною рідиною призводить до швидкого зносу; порівняно висока вартість;
o класичний прилад: незручність і неекономічність, виходять з багаторазового обертання вентиля; часта заміна гумових прокладок.
Термостатичні змішувачі
termostaticheskii smesitel

З часом все більш затребуваними стають термостатичні змішувачі, що реагують при функціонуванні на інтенсивність потоків 2. Бувають вони електронними з ж/к дисплеєм і механічними. У першому випадку використовується панель, на якій включається і відключається подача води, а також регулюються її температура і тиск. У другому – всі маніпуляції виконуються двома важелями. Такий виріб максимально безпечно для дітей – незалежно від температури подаючої рідини, на виході при включених налаштуваннях ніколи не буває більше +38 °С.

Переваги:

безпека – неможливо обпектися або потрапити під крижаний струмінь;
стабільність температури згідно налаштувань;
незалежність від тиску в системі;
економічність витрати;
можливість ручного відключення зафіксованих параметрів;
тривалий термін експлуатації;
ефектний та стильний дизайн.
Недоліки:

функціонування тільки за наявності води в обох трубопроводах;
висока ціна.
Сенсорні змішувачі
sensornii smesitel

Нове покоління змішувачів представлено сенсорними приладами, що працюють від мережі або батарейок, виготовляються без ручки, регулюються невеликим прихованим гвинтом, а включаються при реагуванні інфрачервоного датчика на об’єкт, що рухається безпосередньо біля виливу. Такі моделі створюються за інноваційними технологіями.

Переваги:

максимально зручний;
гігієнічний;
економічний і безпечний.
Недоліки:

доріг;
не зовсім годиться для кухні, де часто використовується вода різної температури.
Одна з найбільш поширених сантехнічних модифікацій – порційний прилад, який після натискання працює до 1 хв. Даний виріб добре використовувати в місцях, де потрібна максимальна економія.

Види змішувачів за призначенням і місцем установки
1. Мийка

v moike smesitel

З всіх сантехнічних приладів, наявних в приватному будинку або квартирі, найбільше експлуатується мийка, тому змішувач для неї повинен бути максимально надійним та зручним. На рику для кухні пропонується безліч моделей від простих до «космічних» конструкцій, здатних задовольнити найвишуканіші вимоги. За типами найбільш популярні 1-захватні вироби, що дозволяють рук не відволікатися від роботи, – за ними слідують 2-важільні. Під чаші різних розмірів з 1 або декількома секціями підібрані різні «носики»: низькі і високі; короткі та довгі; напівкруглі і Г-подібні. У більш дорогих приладах влаштовується висувний вилив, укомплектований гумовим EPDM або PEX шлангом і лійкою-душем. В інноваційні моделі вбудовується система фільтрації з окремим випуском для чистої питної води.

2. Ванна кімната

v vannoi komnate smesitel

Для приладів, які встановлюються у ванній кімнаті, моделі випускаються як індивідуальні, так і універсальні. Останні включають в себе: класичний або термостатичний 2-важільний корпус, лійку зі шлангом, поворотний вилив довжиною 0,3 м, перемикач на душ – монтуються такі вироби на стіну невеликих ванних квартир між 2 сантехнічними приладами. Для умивальників передбачаються примірники різних типів управління з кріпленням на стіну або на полицю з 3 або 1 отвором – в останньому варіанті краща гнучка підводка, яка не залежить від розташування труб підключення. Виріб для ванни з душем виконується з коротким виливом, монтується вертикально або врізається в бортик, крім того, лійка може фіксуватися до штанги, до держателя, до корпусу. Для цих приладів випускаються і змішувачі індивідуального призначення з самостійної підводкою – можлива підлогова установка.

3. Біде

dla bide smesitel

Біде – гігієнічний керамічний прилад, який, як правило, встановлюється поряд з унітазом, причому, в залежності від планування, в санвузлі або в тій же ванній кімнаті. Змішувач, призначений для цієї чаші, по багатьом технічним параметрам нагадує аналог для раковини – він так само буває однозахватным або двухрычажным, вибірково оснащений термостатом, монтується на полицю через 1 або 3 отвори. Відмітна особливість – наявність поворотного аератора, завдяки якому струмінь змінює напрямок. В даний час, крім класичної моделі, існує і модифікація, яка з успіхом встановлюється на унітази.

Параметри вибору змішувача
parametri vibora smesitelei

Технічні і споживчі характеристики
Вибирати змішувач можна за кількома, особливо важливим критеріям. Але правильніше буде врахувати, якщо не всі, то хоча б максимум тонкощів і нюансів. Ще до походу в магазин визначаються компанії-виробники, яким можна довіряти; призначення приладу – для біде, раковини, мийки, ванни або душа; тип моделі – 1-важільний, 2-вентильний, термостатичний або безконтактний. А також: стиль, який повинен вписатися в дизайн приміщення, і максимальну кількість грошей, що відповідають передбачуваному якості товару.

Купуючи пристрій для миття, увага приділяється технічним параметрам виливу: довжина повинна бути такою, щоб струмінь потрапляла в центр чаші; висота підбирається під розміри посуду; кут повороту зобов’язаний забезпечувати експлуатацію додаткових відсіків. Виходячи з доцільності, в комплект можна включити додаткові опції: висувну лійку, систему фільтрації, перехідники на машини – пральну і посудомийну. Їли ванна і раковина розташовані поруч, раціональний варіант вибору – універсальна модель з «гусаком» довжиною близько 30 см. В якості запірного клапана краще купувати керамічний картридж – він найбільш практичний. На торцях виливу повинен стояти аератор – завдяки йому вода змішується з повітрям, у результаті витрата ставати більш економним.

Матеріали виготовлення та способи монтажу
Найпопулярніший і найбільш практичний матеріал – нержавіюча сталь, відрізняється надійністю, міцністю, недорогою ціною і дизайнерської універсальністю. Не менш ходові – латунь і бронза зі стильним виглядом, довговічністю і прийнятною вартістю.