Як захистить сайт від ботів

3-20-2019

Как защитит сайт от ботов
Створено: .
Також хочемо вам порекомендувати Защита сайта от ботов
В даний час використовувати будь — який засіб може не тільки жива людина, але і створені ним роботи. Роботи впроваджуються повсюдно, вони покликані полегшити і спростити виконання рутинних завдань. Не залишилися незатронутыми і сайти. Роботи або боти активно відвідують різні сайти і збирають потрібну інформацію на них, а також виконують різноманітні дії.
Способів як захистити сайт від ботів безліч — від простої установки захисту форм до повного блокування відвідування сайту ботами. Повністю заборонити відвідувати сайт ботам складно, проте все ж є можливість розробити модуль захисту, який буде аналізувати поведінку і обчислювати безліч ботів. Якщо поведінка сумнівне – можна запропонувати відвідувачу пройти тест, що визначає хто він – людина чи робот. Але на більшості сайтів не використовується повна захист від ботів, а лише захист форм. Адже саме форми часто заповнюються ботами і потрібно їх захист. Стандартним способом захисту форм вже досить довгий час є установка капчі на сайт. Це тест, який потрібно пройти тому, хто спробує заповнити форму. Він дозволяє визначити, хто заповнює форму – людина чи робот. Немаловажне питання — яку капчу вибрати для сайту. Капча може бути як простою, так і складною – забезпечувати різний рівень захищеності.
Щоб встановити її на сайт не буде потрібно багато часу, однак важливо правильно її налаштувати – для цього необхідно скористатися інструкцією по установці від Google.
Тепер найголовніше, як же встановити капчу на сайт. Все залежить від вибраного виду капчі – для кожного виду процес встановлення може відрізнятися. Іноді можна скористатися готовим модулем для CMS, яка запровадить капчу у всі форми сайту автоматично, залишиться тільки керувати налаштуваннями через інтерфейс. Але подібні модулі можуть бути доступні не для всіх CMS і сайтів, адже сайти можуть бути розроблені без їх використання. Крім того, модулі можуть не надавати потрібний вид капчі. Тому краще всього зробити ручну установку обраної капчі. Для цього потрібно впровадити код в саму форму, отримати ключі в сервісі для підпису форм, а також налаштувати скрипт, який приймає дані з форми. Простіше всього довірити цю роботу досвідченого фахівця – замовити установку капчі на сайт. Отже, захистити сайт від ботів можливо – все залежить від бюджету власника сайту, чи готовий він витратиться на якісний захист свого сайту. Самостійна установка захисту може бути не такою ефективною, особливо якщо вона неправильно встановлена і налаштована. Також було розглянуто — що таке капча, яку капчу вибрати і як правильно встановити її на свій сайт.