Які вироби виготовляють з металу.

3-11-2019

Які вироби виготовляють з металу.

Ви не знайдете в природі покладів латуні. Справа в тому, що цей матеріал є сплавом. Його основні елементи мідь (понад 50%) і цинк. Для її виготовлення часто додають ще й олово, свинець, алюміній, нікель, марганець. В залежності від відсотка добавок сплав набуває різні властивості кольору. Він може бути жовтим, золотистим і навіть мати зеленуватий відтінок. У чому ж цінність цього металу і чому згадують про нього, коли заходить мова про ювелірних прикрасах. Також Ви можете знайти все необхідне на ресурсі Металлобаза днепр.
Латунь отримала свою назву «вічний метал» за зносостійкість. Вироби з неї мало піддаються впливу часу і не втрачають свій первинний вигляд. Завдяки пластичності і легкості в обробці цей сплав широко використовується ювелірами для виготовлення біжутерії. Широко використовується вид латуні, відомий як «томпак». Такі прикраси коштують недорого і мають презентабельний вигляд завдяки покриттю і захисному покриттю з благородних металів. Мідь відома людям вже декілька тисяч років, а ось нікель був відкритий тільки в XVI столітті.
Але заповзятливі стародавні римляни навчилися отримувати латунь шляхом сплаву міді з цинковою рудою. Вони використовували її для виготовлення прикрас і витонченої тонкостінної посуду. Потім виробництво виробів з латуні поширилося в Середню Азію. Звідти посуд з цього сплаву завозили і на Русь. Тут вона дуже цінувалася за свою стійкість до зовнішнього впливу і яскравий блиск. У 18 столітті на Уралі відкрили видобуток міді й організували виробництво різноманітних сплавів.