Чим відрізняється житло комфорт-класу від економ-класу?

Чим відрізняється житло комфорт-класу від економ-класу
Житло комфорт-класу як окрема категорія з’явилося на ринку нерухомості всього кілька років назад і практично відразу ж став дуже затребуваним, потіснивши популярний економ-клас. Проекти цього рівня порівняно доступні за вартістю і трохи відрізняються від житла бізнес-класу, крім місця розташування. Хочу запропонувати вам новобудову Лесной квартал комфорт-класу, яка розташована у Броварах.

Деякі девелопери пускаються на хитрість і намагаються видати за рівень комфорт-класу житло нижчої категорії, мотивуючи це тим, що воно володіє деякими поліпшеними характеристиками або розташоване в досить перспективному районі.

Давайте розберемося, як же відрізнити квартири комфорт-класу від інших категорій житла. Насамперед, необхідно відзначити, що планувальне рішення квартир і їх метраж, характерні для економ-класу, поєднуються сархитектурными рішеннями та інженерно-технічними параметрами на рівні бізнес-класу.

У будинках категорії комфорт під’їзди і громадські зони мають більш якісну обробку, ліфтове обладнання дороге і якісне. У відповідності з сучасними інженерними рішеннями тут використовується променева розводка опалення і припливно-витяжні системи вентиляції.

У деяких будинках комфорт-класу є нестандартні квартири (пентхауси, дворівневі, панорамне скління і т. д.). Відмінною рисою є також обов’язкове озеленення та благоустрій території.

На думку фахівців, житло комфорт-класу характеризується наступними параметрами:

·       авторська архітектура;

·       використання монолітної технології будівництва та високоякісних будівельних матеріалів та обладнання;

·       комфортна висота стель (як мінімум 2,8 м);

·       місце розташування не в центрі міста, а головним чином у спальних районах;

·       наявність поблизу гаїв, лісів, водойм та ін

Аналіз ситуації на ринку житла свідчить, що комфорт-клас став певним проміжним варіантом між класами економ і бізнес: його мінімальна вартість порівнянна з максимальною вартістю економ-класу, а верхня межа — з мінімальною вартістю бізнес-класу.

Недороге житло економ-класу на ринку нерухомості буде затребувана завжди. Однак більш вимогливі покупці мають тепер можливість вибрати житло більш комфортного рівня, тим більше що різниця у вартості може бути в межах 5-8%. Аналіз московського ринку нерухомості показав навіть, що в новобудовах Нової Москви середня вартість 1 кв. метра цих двох категорій житла приблизно дорівнює.

В майбутньому, швидше за все, ці два сегменти ринку житла будуть розвиватися в симбіозі, і в кожному житловому комплексі економ-класу близько 30 % складуть будинку рівня комфорт.