Як самій зробити сайт безкоштовно: докладна інструкція

Ця стаття орієнтована на прекрасну половину людства. У ній я буду розповідати, як самій зробити сайт безкоштовно. Дівчата і жінки, ознайомившись з наданою інформацією, зможуть самостійно створити свій проект. У статті наводиться, як практична, так і теоретична інформація. Особистий сайт, на створення якого не буде витрачено грошей, дозволить втілити в життя свою мрію. Займатися цікавою і корисною справою, яка подарує свободу – через кілька місяців активного розвитку проекту він почне приносити дохід. З’явиться шанс кинути обридлу роботу!

Також читайте за посиланнм статтю як створити свій сайт itstatti.in.ua самостійно безкоштовно з повного нуля — поетапна інструкція + 7 важливих етапів створення сайту своїми силами.

Визначаємося з метою і завданнями

Для початку необхідно точно розуміти – яка саме мета вашого майбутнього ресурсу, які конкретні завдання він буде вирішувати. Від цього залежить багато чого. Починаючи від особливостей оформлення, структури і закінчуючи подальшим розвитком.

Мета

По суті, всі цілі розподіляються на дві основні категорії:

 • комерційні;
 • некомерційні.

Зрозуміло, що в переважній більшості випадків проекти мають на увазі саме комерційний напрямок. Це може бути:

 • просування власного бренду;
 • продаж товарів;
 • надання послуг;
 • просування компанії.

ДО РЕЧІ! Деякі хочуть навчитися, як зробити сайт безкоштовно, щоб надалі надавати відповідні послуги. Тобто, розробляти ресурс на замовлення.

Також заробіток може приносити просто інформаційний сайт. На ньому розміщуються статті – корисні і цікаві читачам. Поступово популярність сайту зростає, на нього приходить все більше користувачів. «Господиня» такого проекту отримуватиме дохід від реклами.

Некомерційний напрямок використовується вкрай рідко. Найчастіше – це сайти-хобі. Або для благодійних установ. Хоча в останньому випадку їх вважати некомерційними проектами можна досить умовно. Адже за допомогою таких ресурсів залучаються люди, які жертвують на благі справи.

Завдання

Їх буває багато. Навіть дуже. Одночасно сайт дозволяє вирішувати кілька важливих завдань. Перерахую основні:

 • залучення цільової аудиторії;
 • організація прийому заявок;
 • просування бренду, формування лояльного ставлення до нього;
 • підвищення рівня продажів;
 • надання важливої інформації своїй цільовій аудиторії.

І це тільки основні завдання. Є й багато інших.

Види сайтів

Докладна розповідь, як самій зробити сайт безкоштовно-нижче. Поки ж зупинимося на основних видах ресурсів і їх характеристиках.

1. Візитка

Простий, недорогий проект. У нього не більше 5 сторінок. Він надає найважливішу і цінну інформацію:

 • про компанію;
 • про послуги, що надаються;
 • про вартість послуг;
 • контактні дані.

2. Корпоративний

Просунута версія візитки. У ньому набагато більше розділів та інформації. Охоплює всі особливості діяльності компанії. Обов’язково представлена сторінка з керівництвом. Публікуються новини. Передбачено певний функціонал, сервіси.

3. Магазин

Ну, як би і говорити особливо нічого. Відрізняються розмірами, функціональними можливостями. І, звичайно ж, реалізованими товарами.

4. Новинний портал

Може бути, як регіональним, орієнтуються на новини в певному регіоні, так і працюючим в масштабах всієї країни. І не тільки.

Новинний формат – один з найбільш популярних. Щодня такі сайти відвідують мільйони людей. Заробіток на рекламі у таких проектів-високий. Однак і на їх створення потрібно багато грошей. У тому числі, для найму співробітників.

5. Контентний сайт

Складається з декількох розділів. На ньому публікуються інформаційні тематичні статті. Чим цікавіше, корисніше статті, тим більше відвідуваність.

6. Landing Page

Одностранічнік-на одній сторінці сайту розміщується вся інформація. Найчастіше створюються для продажу товару або послуги. Одного товару або однієї послуги-це Головне правило створення Landing Page.

7. Блог

Простий сайт – нагадує щоденник. Людина веде його, розповідаючи про себе, своє хобі, ділячись корисною і цінною інформацією. Тим самим, автор блогу просуває себе, залучаючи цільову аудиторію.

Читайте також: Як створити сайт — керівництво Все-в-Одному

Як самій зробити сайт безкоштовно: вибір CMS

Щоб зробити сайт своїми руками, та ще й безкоштовно, слід скористатися CMS. Під цією англомовною абревіатурою ховається «Система управління вмістом». Її прийнято ще називати движком, платформою або майданчиком. Вона володіє всім необхідним для швидкого і ефективного проектування і створення повноцінного безкоштовного сайту.

Сьогодні існує безліч CMS. Серед них є, як безкоштовні, так і платні. Я розповім про перше.

1. WordPress

Одна з найбільш популярних систем у світі. На ній працює близько третини всіх існуючих сайтів. Спочатку розроблялася для особистих блогів. Пізніше автори і програмісти істотно розширили її можливості. Сьогодні на WordPress створюють:

 • особисті та корпоративні блоги;
 • інформаційні сайти;
 • візитки;
 • корпоративні сайти;
 • і навіть інтернет-магазини.

2.Joomla

Також підходить для сайтів різного типу. Однак її функціональні можливості дещо обмежені. Та й в доступності розуміння вона також програігривает Вордпресс.

3. Drupal

Основний напрямок – сайти-візитки, корпоративні проекти. Хоча може використовуватися і в інших цілях. Наприклад, являє собою непоганий варіант для створення красивого портфоліо.

4. OpenCart

Движок розроблявся для інтернет-магазинів. Досить простий в розумінні. Володіє масою важливих доповнень і функцій. Вони не тільки роблять магазин більш зручним для користувачів, але і дозволяють збільшити розмір середнього чека.

ДО РЕЧІ! Є й інші платформи, спеціалізовані конструктори. Але вони не настільки популярні. Та й не настільки зручні, функціональні, як описані.

Детальна інструкція, як самій зробити сайт безкоштовно: 7 простих етапів

Переходжу до покрокового опису, як самій зробити крок. Далі коротко опишу кожен з етапів. Це буде достатньо, щоб зрозуміти основні принципи конструювання ресурсів різного типу і напрямки.

1. Цілі і завдання

Якими бувають цілі і завдання, я розповідав вже вище. Потрібно чітко розуміти, що саме ви хочете робити за допомогою свого проекту. Етап не такий вже й складний. Візьміть аркуш паперу і розпишіть свої бажання, прагнення. Це допоможе у формуванні конкретних цілей.

А вже від них залежить все інше:

 • зовнішній вигляд;
 • структура;
 • кількість сторінок;
 • функція;
 • особливості просування і багато іншого.

2. Вид і CMS

Сподіваюся, раніше мені вдалося вас переконати, що немає нічого кращого, ніж Вордпресс. Система проста і ефективна. До того ж, дозволяє самостійно, своїми руками зробити фактично будь-яке зовнішнє оформлення.

3. Прототип

Прототип дозволяє зрозуміти, як саме буде виглядати сайт в подальшому. Він являє собою попередній макет. У ньому враховується безліч аспектів майбутнього ресурсу:

 • структура;
 • особливості розміщення матеріалів;
 • розташування кнопок;
 • функції та багато іншого.

Спираючись на прототип, створюється дизайн – тобто, як саме буде виглядати сайт.

4. Верстка та програмування

Тут мова йде про те, як перевести намальований дизайн в HTML-формат. Верстка здійснюється на власному комп’ютері.

Після цього в роботу включається програміст, завдання якого запустити сайт, зробивши його працездатним. Він також підключає функціональні модулі, що підвищують зручність і ефективність роботи сайт.

5. Підготовка контенту

Паралельно проводиться робота з підготовки матеріалів для наповнення сайту. Краще подбати про це заздалегідь, щоб ресурс відразу ж наповнювався контентом, без затримок:

 • статтями, текстами, описами;
 • зображенням;
 • відео-роликами;
 • і т. д.

Сюди ж відносяться і елементи візуального оформлення логотипи і т. д. Інформацію краще підготувати заздалегідь. На перших етапах просування проекту вкрай важливо оперативно заповнювати сторінки. Так пошукові системи будуть до нього більш лояльними і він швидше опиниться на передових позиціях пошукової видачі.

6. Хостинг і домен

Домен – це ім’я сайту. Хостинг-місце, на якому він розміщується. Є ряд вимог щодо вибору і першого, і другого. Це дуже важливий момент в інструкції, як самій зробити сайт безкоштовно. Я підготував для вас кілька порад, як правильно вибирати і перше, і друге.

Доменне ім’я – дуже важливо, адже саме воно дає ім’я сайту. При його виборі,» придумуванні», враховуйте кілька аспектів.

Оригінальність, але і простота запам’ятовування. Не використовуйте фрази, які і так часто зустрічаються. Придумайте кілька десятків варіантом імені. Після чого вибирайте найкраще з них.

Ім’я-не надто довге. Не більше 12-ти символом. Максимум-15-ть, але тільки в крайньому випадку. Чим коротше, тим краще – ім’я простіше буде запам’ятовуватися користувачами. Відповідно, і набрати його буде простіше.

Вкрай бажано виключити в назві тире. Звичайно, момент не найкритичніший, але все-таки зайвий символ, та ще й такого виду не потрібніше. Він створить користувачам додаткову незручність. Швидше за все, вони просто забудуть про нього і не зможуть правильно ввести ім’я в пошуковий рядок. Як наслідок – на сайт до вас не потраплять.

Після того, як вибрали сподобалися вам імена-перевірте, чи вільні вони. Сьогодні залишилося не так багато хороших і простих назв, які ще не використовуються. Перевірити вільність імені можна на сервісах, які і займаються реєстрацією доменів.

Якщо все підібрані вами імена виявляться зайнятими, потрібно провести ще один мозковий штурм.

Наступний момент – вибір хостингу. На ньому розміщується проект – всі файли сайту на сервері компанії, яка надає послуги хостингу. Він стає доступним всім користувачам, пошуковим роботам.

Зверніть увагу! Кожен сайт – це величезна кількість файлів. Вони розташовуються на серверах, які працюють постійно. Щоб в будь-який час доби до них був доступ у користувачів.

Вартість хостингу залежить від «обсягу» сайту – чим більше, чим більше у нього файлів, тим вище ціна. Також на вартість впливає відвідуваність проекту. Чим вона вища, тим більше навантаження на сервер і тим якіснішими повинні бути Послуги хостера.

Тарифи хостерів – різні. Точно назвати вартість розміщення не вийде. Наведу лише приблизні цифри, на які вам потрібно орієнтуватися. Приміром, невеликий сайт з відвідуваністю до 1000 чоловік вдасться розмістити за 2-3 долари на місяць. Якщо ваш ресурс відвідує близько 5-7 тисяч осіб на добу, вартість хостингу становить від 12 до 25 доларів в місяць.

Зверніть увагу! Якщо ж мова йде про популярному проекті з безліччю сторінок, матеріалів, то в такому випадку він повинен розміщуватися на виділеному сервері. Тобто, окремому сервері, на якому більше немає ніяких інших проектів. У такому випадку вартість розміщення починається від 30 доларів на місяць.

Є ряд критеріїв, які потрібно обов’язково враховувати при виборі хостингу. Перерахую найважливіші.

Стабільність

Обраний хостинг повинен постійно працювати, без збоїв. В кожну хвилину, секунду на сайт може прийти користувач. Тому безперебійна робота – важливий параметр. Якщо ж трапляються навіть поодинокі збої, це серйозно зашкодить репутації проекту. Користувачі не люблять такого і рідко повертаються на ресурси, на які не могли потрапити раніше. Негативно це позначається і на пошуковій оптимізації-пошукові роботи, не отримавши відповіді від сервера, знижують показники пошукової видачі.

Простота управління

Особистий кабінет повинен бути простим, інтуїтивно зрозумілим. Щоб при заході в нього перший раз, ви відразу зрозуміли, що і як потрібно робити. Там же повинна висвічуватися сума Вашого балансу. Інша важлива і корисна інформація.

Адекватна і чуйна служба підтримки

Фахівці відразу ж відповідають на ваші запитання, оперативно допомагають у вирішенні всіх виникаючих проблем. Адже всяке може статися. І для швидкого усунення збоїв необхідна адекватна служба підтримки.

Ціна

Ще один важливий параметр. Як для початківців вебмайстрів, тільки запускають свій сайт, так і для власників великих відвідуваних порталів. У першому випадку не так багато грошей, що виділяються на утримання ресурсу. У другому випадку розкид цін буває надмірно високим – від двадцяти до ста доларів в місяць. Тобто, за рік набіжить пристойна сума.

Послуги хостингу надають сотні компаній. Якщо не більше. Вибрати серед них – не так вже й просто. Щоб не помилитися, уважно читайте відгуки про роботу компанії. Подивіться, які сайти розміщуються у них – якщо це відомі, просто цікаві і відвідувані проекти, сміливо довіряйте їм.

І не доводьте прагнення заощадити до абсурду. Вибравши дешевий, копійчаний хостинг ви ризикуєте втратити набагато більше, ніж зекономлені 5-6 доларів на рік.  Порівняйте пропозиції декількох компаній. Це допоможе зрозуміти, де вигідніше і чому розміщувати свій сайт.

При порівнянні враховуйте не тільки вартість послуг. Обов’язково подивіться, які саме додаткові послуги надаються.

7. Запуск проекту

Останній етап – розміщення сайту на обраному хостингу з обраним доменним ім’ям. Якщо виникли якісь питання з розміщення, сміливо пишіть їх в службу підтримки хостингу. Там вам допоможуть-це в їх інтересах.

Як самій зробити сайт безкоштовно: особиста порада

Я докладно розповів вам, як самій зробити сайт безкоштовно. Звичайно ж, у вас може виникнути логічне запитання: «Як я сама можу виконати всі перераховані етапи, якщо у мене абсолютно немає навиком створення прототипу, малювання, дизайну, верстки та програмування? Як?».

Не панікуйте і не впадайте у відчай. Насправді все набагато простіше, ніж здається. Зробити сайт своїми руками – це реально.

Джерело: ITstatti.in.ua — http://itstatti.in.ua/