Як вибрати маршрутизатор

2-23-2020

Основні стандарти бездротової мережі.
У даній статті мова піде про антени для маршрутизаторів. Які вони бувають, як правильно підібрати антену і чи можна придбати додаткову підсилює антену для вашого пристрою. Крім того, ми розглянемо, як можна прорахувати потужність пристрою з додатковими підсилюють антенами. Хочемо порекомендувати https://www.technotrade.com.ua/catalog-659

Зовнішня антена для роутера: для чого потрібна і чи потрібна?
Кожен без винятку WiFi роутер має за замовчуванням хоча б одну, а іноді і кілька антен. Вони можуть бути вбудованими (вшиті всередину корпусу маршрутизатора) або ж розташовуватися зовні. Вони розрізняються не тільки за місцем розташування, кількістю і розмірами, але також мають різний коефіцієнт посилення сигналу. Для зовнішніх це 1,5 – 5 dBi, але найчастіше можна зустріти 2 dBi, внутрішні ж, на порядок слабкіше-вони мають коефіцієнт посилення всього 1-1,5 dBi.

Не варто забувати про те, що при підключенні будь-якого пристрою до роутера (телефон, ноутбук або планшет) по бездротовому з’єднанню створюється умовно 2 канали передачі даних – «роутер-пристрій», або (Rx) і «пристрій-роутер», або (Tx). Досить часто виникає проблема в каналі Тх, тому як потужність передавача пристрою набагато менше, в зв’язку з чим сигнал, наприклад, від планшета, буде просто не буде «добивати» до роутера.

Сигнал бездротової мережу WiFi сильно гальмується через проходження через різноманітні перешкоди, вдома це можуть бути банально стіни, Двері або інші перегородки. Тому, часто трапляється, що хоч смартфон і бачить точку, але не може до неї підключитися, тобто не відбувається створення другого каналу (Тх). Цей важливий фактор необхідно взяти до уваги, вибираючи місце установки роутера в приміщенні, щоб забезпечити всю квартиру якісним сигналом.

Беручи до уваги все вищевикладене, при виборі додому WiFi маршрутизатора, ви не відчуєте особливої різниці між роутером з антенами зовнішніми або внутрішніми. Різниця тільки полягає в тому, що пристрій без зовнішніх антен буде більш органічно вписуватися в інтер’єр вашого будинку, а головне – це місце установки.