Як вибрати захист від банкрутства в суді
Сплеск заяв російських громадян про визнання їх банкрутами на тлі погано працюючих правових механізмів змушує парламентарів і Уряд шукати нові, нетривіальні шляхи вирішення давньої проблеми. Також хочемо вам порекомендувати БАНКРОТСТВО ЗАЩИТА В СУДЕ Банкротство Плюс

Для прискорення і спрощення процедури Мінекономрозвитку пропонує банкрутити фізичних осіб у позасудовому порядку, лідер ЛДПР Володимир Жириновський наполягає на необхідності запровадження соціального лікнепу про шкідливість кредитів, а арбітражні керуючі просять правового захисту від різних санкцій, які заважають ним повноцінно займатися цивільними справами про банкрутство. Читайте по темі Громадянам — банкрутам полегшать доля. Формально закон дозволяє неплатоспроможним громадянам, які мають прострочення більш ніж на три місяці на суму понад 500 тисяч рублів, позбутися боргового тягаря.

За два роки російськими арбітражними судами визнано банкрутами всього 59 тисяч осіб. На думку законодавців та експертів, причина пробуксовки закону двояка. З одного боку, не вистачає арбітражних керуючих. З іншого — суди відмовляються банкрутити громадян, у яких немає майна. За діючими нормами, щоб скористатися правом на визнання себе банкрутом, боржнику необхідно володіти майном, яке згодом вилучається і розпродається на торгах. Борги погашаються, а залишок виручених коштів повертається боржникові. Але якщо у громадянина немає майна, арбітражний суд відмовляє у введенні процедури банкрутства, кредитори продовжують нараховувати пені на суму боргу, а сам борг збільшується в розмірах.

Нещодавно в Держдуму був внесений законопроект, що надає процедурі банкрутства громадян реабілітаційний статус. Відсутність у них майна не може стати причиною відмови в банкрутство. Фінансовий омбудсмен Павло Медведєв упевнений, що спрощену процедуру банкрутства можна розширити і на тих, хто має заборгованість менше 500 тисяч рублів. Головною дійовою особою при цьому не буде арбітражний керуючий, а фінансовий уповноважений. Якщо кредитори не сумніваються в порядності позичальника, то термін погашення кредиту можна розтягнути на два — три роки без додаткових процентних надбавок. Глава ліберал — демократів запропонував створити єдину базу даних для систематизації роботи з боржниками, «ввівши максимальні обмеження на отримання грошей».