Як вибрати спортивні навушники

4-23-2018

Сьогодні при величезній кількості пропозицій на ринку підібрати гарні навушники для тренувань виявляється не таким простим завданням: одні вивалюються з вух, в інших вічно плутаються дроти, треті рвуться або виробляють незрозумілі металеві звуки там, де повинні бути ударні. Звичайно, у кожного свої вимоги до спортивних навушників залежно від виду та інтенсивності тренувань, анатомічної будови вух і ціни. Пропоную купити навушники Jabra EVOLVE 20 UC Stereo (кожа)

Щоб вибрати для себе найкращу і зручну модель, радимо звернути увагу на наступні моменти:
1. Навушники діляться на кілька типів
Накладні — ті, що накладаються на вушну раковину зверху. Вони можуть кріпитися на наголов’я або на спеціальних дугах-кріпленнях, які потрібно кріпити прямо за вухом.
Вставні (або, як їх ще називають, «вкладиші») — найпростіші, схожі на ґудзики навушники, які вставляються у вухо.
Внутрішньоканальні — навушники трохи складніше. Вони встановлюються глибше звичайних вкладишів, прямо у вушний канал. У них, як правило, є спеціальна силіконова насадка-амбушюр, що забезпечує кращу герметизацію і ізоляцію звуку.
Повнорозмірні — найзначніший представник з усього сімейства навушників для любителів. Вони повністю охоплюють вухо м’якими амбушурами, а значить, у них краще звукоізоляція.
Моніторні — навушники з дуже широким частотним діапазоном для звукорежисерів, діджеїв і любителів звуку без прикрас еквалайзера.

Як вибрати спортивні навушники.
2. Важливу роль в якості навушників грає джерело випромінювання звуку, який буває чотирьох категорій
Динамічні — найпоширеніший тип і найдешевший.
Електростатичні — звичайно встановлені в навушниках для hi-end апаратури. У них практично відсутні спотворення і вони дають найбільш якісний звук.
Ізодінамичні — вони відрізняються високою потужністю.
Арматурні — вони можуть бути більш компактними, але при цьому з чистим і чітким звуком.

Зазвичай «вкладиші» і внутрішньоканальні навушники бувають динамічними і арматурними, накладні — динамічними, а великі — динамічними, изодинамическими і електростатичними.

3. Для різних видів тренувань потрібні різні типи навушників
Наприклад, для спортзалу більше підійдуть навушники закритого типу, тому що такі моделі забезпечують хорошу шумоізоляцію. А якщо заняття спортом проходять на свіжому повітрі, віддавайте перевагу навушники відкритого типу, так як це дозволить почути сигнал автомобіля або будь-які інші звуки. Безпека понад усе!
4. Ви повинні чітко розуміти, наскільки вам важлива портативність
Є і повнорозмірні навушники зі складним механізмом, але вони будуть займати куди більше місця, ніж звичайні «вкладиші». Вирішіть, наскільки вам хочеться тягати з собою громіздку, нехай і добре звучну пару навушників (при перенесенні вони можуть зламатися) — і якщо ви в цьому не впевнені, вибирайте складну модель або тип навушників компактніше.

Як вибрати спортивні навушники.
5. Будь-які вправи ви не виконували, навушники повинні бути надійно зафіксовані
Тому спортивні навушники внутрішньоканального типу і навушники-вкладиші зазвичай оснащуються додатковими фіксаторами, які розташовуються у вушній раковині і не дозволяють навушникам випасти навіть при різких рухах голови. Деякі моделі спортивних навушників мають спеціальні кріплення: потиличну дужку або завушний кріплення (гачки). При цьому вибір типу кріплення дуже індивідуальний, так як він залежить від анатомічних особливостей будови вуха. Так що доведеться підбирати індивідуально. Зараз це трохи простіше: зазвичай до навушників додаються амбушюри різного розміру, і свій з них вибрати можна.
6. Слідкуйте за тим, щоб були м’якими навушники

Якщо це внутрішньоканальні навушники з амбушюрами з силікону. Поролонові або пластикові через годину інтенсивної тренування починають здаватися занадто жорсткими і незручними.
7. Спортивні навушники повинні обов’язково мати захист від вологи
Такі моделі можна використовувати в любих погодних умовах та при найбільш інтенсивних фізичних навантаженнях. Після тренування їх можна сполоснути під водою, щоб вони завжди залишалися чистими і свіжими — такі зазвичай позначаються як waterproof. Якщо ж на них написано water resistant, швидше за все, дощ вони витримають, а ось душ — навряд чи.
Як вибрати спортивні навушники.
8. Зверніть увагу на провід навушників

Дроти спортивних моделей повинні бути міцними (з кевларовой захистом), це продовжить навушникам життя і дозволить уникнути заломів кабелю. Крім того, щоб у вас було менше можливостей зачепити провід, він повинен бути забезпечений спеціальною кліпсою, яка дозволить зафіксувати його на одязі. Також дуже зручні для спорту бездротова (bluetooth) навушники, тоді проводу взагалі не будуть заважати вам при різких рухах. Крім того, це позбавить вас від необхідності постійно тримати телефон або плеєр поруч з собою.
На практиці виявляється, що плоскі дроти плутаються менше інших.
9. Якщо бездротові навушники, то перевіряйте, наскільки далеко може працювати ваш bluetooth
У хороших моделях дальність така, що ви взагалі зможете залишати плеєр на столику в залі, а самі займатися на тренажерах, не піддаючи його зайвим ризикам.
10. Зручно, якщо в навушники виведено управління музикою
Іноді в розпал тренування тягнутися перемикати трек зовсім незручно. Також непогано, якщо навушники можуть замінювати гарнітуру і з їх допомогою можна відповідати на дзвінки — в тому випадку, якщо ви слухаєте музику з телефону.
Як вибрати спортивні навушники.

11. Спортивні навушники повинні бути легкими
Вони не повинні доставляти вам дискомфорту, щоб ви могли зосередити всю свою увагу тільки на тренувальному процесі.