Як створити сайт

12-30-2018

Сьогодні важко уявити собі організацію у якої немає сайту, але чи всі власники сайтів розуміють навіщо взагалі потрібен сайт їх бізнесу? Відсотків 95 власників компаній, у яких є сайт, взагалі не уявляють навіщо він їм потрібен. Напевно ви бачили не раз сайти з однією, всього лише однією новиною 5-річної давності з однієї пропозиції: «ми запустили сайт!». І таких сайтів, на щастя, стає менше з приходом молодого покоління як на місця рядових співробітників, так і на керівні посади. Але на жаль, ця тенденція не відрізняється особливою динамікою. Рекомендуємо почитати як створити сайт на сайті IT LAMA

Що таке сайт?
Якщо звернутися до опису терміна в вікіпедії, то сайт — це сукупність документів, об’єднаних темою, автором і т. д. Вдумайтеся в це слово «сукупність документів», це дуже важливо, якщо Ви плануєте обзавестися сайтом. На сторінці «Замовити сайт» я описав кілька типів сайтів, які в принципі існують в мережі Інтернет. Тут я повторю лише те, що на сайті первинно зміст, тобто тексти, а його зовнішній вигляд вдруге, але важливо.

Але це з точки зору точного опису терміна, я закликаю своїх клієнтів ставитися до сайту точно також як вони ставляться до співробітника відділу продажів, так саме відділу продажів і саме як до співробітника. Звичайно ж у Вас виникне резонне питання: «Чому?». Давайте для початку відповімо на питання: що відрізняє співробітника відділу продажів, наприклад, від секретарки? В ідеалі це відмінне знання продукту, але іноді співробітники відділу продажів не сильно відрізняються від секретарів, правда це вже зовсім інша тема.

Що робити з сайтом?
Коли до Вас у відділ продажів приходить новий співробітник, то що він робить перший час? Правильно, він перший час навчається і як правило у самого досвідченого менеджера. Такий же підхід необхідний і у випадку з сайтом, після того, як його запустили, а краще ще до його запуску, сайт потрібно наповнити і наповнювати постійно корисними матеріалами.

Звідки брати теми статей для сайту організації
Марія довгий час, після закінчення університету, не могла знайти роботу, як вона не старалася, але або співбесіду закінчувалося нічим, або умови роботи виявлялися нестерпними. В черговий раз переглядаючи нескінченні списки …
Як сайт допомагає бізнесу?
Мабуть найважливіше і найцікавіше питання, на який вельми не просто відповісти людині, нічого не розуміє в роботі Сайтів. Давайте для початку простежимо шлях людини, яка потрапляє на середньостатистичний сайт організації, на простому прикладі.

Історія одного продажу з сайту
Якось моя дружина захотіла спробувати зробити печиво «Кураб’є», але вона не мала ніякого поняття чим і як цього печінкою надається така характерна форма. Вбивши запит в яндекс, вона Вила на виробника, на сайті якого був опис чим і як роблять це печиво. Роздрібною торгівлею цей виробник не займається, але на сторінці «Дилери» люб’язно вказав роздрібні точки і інтернет-магазини, де можна придбати вироблені їм вироби.

Таким чином виходить перекинувши нас на дилерів, виробник приносить продажу своїм дилерам і в кінцевому підсумку собі, адже це його дилери. Все геніальне просто. Лише описавши, як і для чого застосовується його продукція, даний виробник отримує цільові відвідування, які конвертуються у продажу.

Іншими словами, у нас виникла проблема, ми не знали як робиться це печиво, ми знайшли те, як воно робиться, тобто ми знайшли рішення своєї проблеми, потім просто купили це «рішення». Власне як говорив хтось із класиків маркетингу, продавайте рішення, а не товар.

Хто повинен працювати з сайтом?
При уявній простоті це дуже серйозне питання, оскільки сайт — це результат роботи всієї організації, а не одного окремо взятого працівника, як це зазвичай буває. Насамперед назавжди забудье про веб-студії і всякі контори, вони не зроблять вам хороший сайт, вони можуть тільки допомогти Вам його зробити, але зробити все за Вас не зможе ніхто.

Сайт організації — це інформація про продукт, новини, блог зі статтями експертів з цієї організації і т. д. тобто все, що може нести користь потенційного клієнта і чим довше цикл продажу Вашого продукту, тим старанніше необхідно працювати над сайтом.

Працювати над сайтом повинна одна людина, але до цієї людини повинен стікатися весь інформаційний потік. Будь-яке значуще або не дуже подія має витікати в новину на сайті. Якщо у Вас в організації є професіонали, то вони повинні ділитися досвідом як професійним, так і досвідом використання того чи того продукту. На жаль, в рамках цієї статті дуже важко дати універсальну пораду в тому, як працювати з сайтом, єдине, що Ви повинні зрозуміти — це те, що будь-яка подія має відбиватися на сайті.

Припустимо ви збираєтеся брати участь у виставці, конференції або десь ще, напишіть про це новину саме тоді, коли прийнято рішення про участь, а не за пару днів до початку, що б якомога більше потенційних клієнтів встигли дізнатися про це. Коли захід пройде, обов’язково розкажіть про те, що Ви там робили і розкажіть також про інші цікаві моменти навіть якщо це будуть Ваші конкуренти. Таким чином ті, хто дізнається про захід занадто пізно, зможуть хоча б прочитати що там було і можливо наступного разу підуть туди саме заради Вашої організації.

Загалом не повертайтеся до клієнта задом.

Як зрозуміти що сайт не працює?
Дане питання, а точніше відповідь на нього також заслуговує окремої статті, яка, власне, вже написана.