Заміна сенсорного скла на телефоні

7-12-2021

Тачскрін на телефоні, самостійна заміна, калібрування

Дисплеї сучасних смартфонів дуже крихкі, вони тріскаються і ламаються буквально після першого падіння.  Це пов’язано з тим, що дисплей – складна частина смартфона, зроблена зі скла та інших крихких матеріалів. На жаль, сучасні інженери досі не змогли вирішити цю проблему. Також хочемо вам порекомендувати https://itprofi.in.ua/zamena-tachskrina-sensora-mobilnogo-telefona-odessa.html заміну сенсорного скла на телефоні.

Користувачам пропонують наклеювати додаткові захисні скла, чохли та інше – але це не дає 100% захисту. Тому заміна скла (екрану) на смартфоні-дуже часта процедура. У цій статті поговоримо про те, що з себе представляє тачскрін, чи можна самостійно поміняти дисплей і які проблеми є у тачскрін.

Що таке тачскрін?

Тачскрін означає «touch» — натискання і «screen» — екран. Тобто це частина екрану в смартфоні, яка визначає ваші натискання. Тачскрін ще називають сенсором.

Він використовується тільки для розпізнавання натискань. Якщо в гаджеті не працюють сенсорні натискання, або вони спрацьовують мимоволі – значить зламаний тачскрін. Якістю зображення і виведенням картинки на екран займається дисплей, його не можна плутати з тачскріном.

Чим відрізняється тачскрін від дисплея?

Тачскрін-сенсорна частина, що відповідає за розпізнавання натискань. Дисплей же відповідає за виведення інформації на екран за допомогою підсвічування пікселів. Іншими словами, на тачскрін ми натискаємо, а на дисплей дивимося. Ці два пристрої працюють спільно і розташовуються один на іншому. Разом ця конструкція зазвичай називається екраном і захищається склом.

Саме тому тріснуте скло може пошкодити якість сенсорних розпізнавань або якість картинки на смартфоні. Іноді сильно розбите скло пошкоджує тачскрін і дисплей.

Як замінити тачскрін?

Якщо сенсорна панель працює погано або взагалі відмовляється сприймати натискання-її варто замінити. На щастя, смартфони можна розібрати самостійно. Необов’язково міняти пристрій або його екран, щоб полагодити тачскрін, досить відокремити його і поміняти на новий. Повноцінно заміною займаються сервісні служби та центри з ремонту техніки. Там без проблем можуть полагодити смартфон за додаткову плату. Зазвичай процедура займає пару годин для майстра і пару днів для клієнта. Ціна варіюється від типу пристрою і складності роботи (від $5 до $350 за послугу).

Зараз став популярний принцип екранів без прошарку, або корпус «бутерброд». В цьому випадку тачскрін, дисплей і скло склеєні разом, повністю проклеєні між собою прозорим герметиком по всій площині.

Так звана «технологія ламінування» робиться з кількох причин.

  • по-перше, такий екран не має прошарку і виглядає набагато краще.
  • по-друге, він займає менше місця і робить смартфон більш тонким і зручним.

Якщо на смартфоні такий екран, то замінити тільки одну частину неможливо. В цьому випадку доведеться міняти все відразу. Це, як правило, найдорожча деталь в пристрої і встановлюється тільки в преміальних смартфонах відомих марок. Перевірити це просто-склеєний екран не має шару повітря всередині і виглядає дуже тонким, а при натисканні немає ефекту желе.